معماری و شهرسازی

حکمت الله داودی شامگاه شنبه در نشست شورای اسلامی شهر قزوین اظهار داشت: امروز مسائل شهر، یکی از معضلات جامعه بوده که امید است با مشارکت نظام مهندسی و استفاده از ظرفیت 10 هزار مهندس در استان قزوین بتوانیم گام‌های موثری در این عرصه برداریم.


وی عنوان کرد: به منظور جلوگیری از بروز خسارت‌های احتمالی در آینده نیاز است تا نظرات کارشناسانه در خصوص مرمت و بازسازی دولتخانه صفوی ارائه شود.


رئیس شورای شهر قزوین گفت: اجرای طرح‌های مصوب در شورا در بخش معماری و شهرسازی نیازمند ارسال به شورای عالی و تایید نهایی آنها دارد که بارها شاهد مخالفت تهران با طرح‌های مصوب شورا بوده‌ایم.


ایجاد دفاتر تسهیل‌گری در قزوین از اولویت‌های سازمان نوسازی است تهیه نقشه utm


آرش رشوند مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری قزوین نیز از راه‌اندازی دفاتر تسهیل گری در 3 محله آخوند، سردار و دیمج در سال آینده خبر داد و گفت: یکی از اولویت‌های این نهاد ایجاد دفاتر تسهیل‌گری در سطح استان است.


وی تاکید کرد: تهیه نقشه گردشگری قزوین نیازمند 500 میلیون ریال بودجه بوده و همچنین به منطور تملک سینما ملت قزوین نیز در حال بحث و رایزنی با مالک آن هستیم.


رشوند خاطرنشان کرد: تا به امروز 2 دفتر تسهیل‌گری در سبزه‌میدان و دباغان تشکیل شده و باید هر سال حداقل 2 دفتر تسهیل گری در بافت های ناکارآمد راه اندازی شود.


مرمت دولتخانه صفوی نیازمند واگذاری به شهرداری قزوین است


فرج الله فصیحی رامندی، عضو شورای اسلامی شهر قزوین نیز در این جلسه اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان رویکرد خود را در مسائل مدیریتی تغییر داده و همچنین عدم توانایی خود در مرمت دولتخانه صفوی را اعلام کرده است که امیدواریم با مذاکرات بیشتر بتوان دولتخانه صفوی را به شهرداری واگذار کرد.


وی عنوان کرد: در صورت عدم موافقت میراث فرهنگی به منظور مرمت بنا در یک دوره 5 ساله پس از واگذاری به شهرداری، هر روز شاهد تحریب بیشتر دولتخانه صفوی خواهیم رود.


/ 0 نظر / 89 بازدید